46. GENEL KURULU YAPILDI

46_genel_kurul

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği ( K.İ.Y.D) nin 46. genel kurulu, Merkez, İstanbul, İzmir ve Antalya şubelerinin katılımıyla dernek genel merkezinde yapıldı. Süleyman ÇANKAYA yeniden K.İ.Y.D. genel başkanlığına seçildi. Kongreye Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi KİNAY, Kütahya Valisi Osman AYDIN, dernek eski genel başkanlarından ve Kütahya eski Belediye Başkanlarından Oral KİPER, eski genel başkanlardan Av. Mustafa PEÇEN, Hüsnü SÜYÜN, Mustafa KIRATLI, Dr. Ahmet ÖZAĞARI, Nevzat BAHŞİ, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan TUNÇOĞLU ile DSİ İzmir Bölge Md. Ayhan SARIYILDIZ, Manisa Tekel Baş Md. Ahmet BURAN, delegeler ve kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Kongre, Genel Başkan Süleyman ÇANKAYA’nın açılış konuşmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Dernek kurucularından ve eski Genel Başkanlardan Av. Mustafa PEÇEN, Divan Başkan Yardımcılığına Eski Genel Başkanlardan Hüsnü SÜYÜN, Katip üyeliklere Mehmet ÇETİN ve Ekrem AKBUNAR seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Dernekte Genel Başkanlık yapan Mustafa Peçen,Ahmet Özağarı,Hüsnü Süyün,Mustafa Kıratlı,Oral Kiper,İhsan Tunçoğlu ve Nevzat Bahşi ile Derneğe maddi ve manevi yardımda bulunan Yıldız Enteğre Tesisleri sahibi Fehmi YILDIZ , Göker Şirketler Gurubu Başkanı Mehmet Ali GÖKER’e ve uzun yıllar Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ile 8 yıl Merkez Şb. Başkanlığı yapan M. Kasım KURAL’a şükran plaketleri Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi KİNAY ve Vali Osman AYDIN tarafından verildi. Daha sonra gündem gereği son iki yıllık çalışma raporu Genel Başkan Süleyman ÇANKAYA tarafından okundu. Süleyman ÇANKAYA Derneğin her geçen gün büyüdüğünü ve dahada güçlendiğini söyleyerek; “Derneğin bugünlere ulaşmasında katkısı olan tüm Dernek mensuplarına teşekkür ederim “ dedi.Çalıma raporu ile ilgili ilk sözü Milletvekili Hasan Fehmi Kinay aldı.Köklü bir dernek olan KİYD nin çalışmalarını takdir ettiğini söyleyerek ,Kütahya’nın gelişen ekonomisi hakkında bilgiler verdi.Daha sonra söz alan Kütahya Valisi Sayın Osman Aydın 55 yılını dolduran nadir derneklerden olan KİYD ‘ nin önemli hizmetler ifa ettiğini söyleyerek yönetim kuruluna teşekkür etti.

Ayrıca çalışma raporu hakkında İstanbul Şb. Başkanı Halit CEYLAN, Antalya Şb. Başkanı Mükerrem GÖKÇE, Eski Genel Başkanlardan Dr. Ahmet ÖZAĞARI, Adil ÖZKAN, Ahmet BURAN ve Av. Mustafa PEÇEN söz alarak rapor hakkındaki görüşlerini belirttiler. Daha sonra oylamaya sunulan çalışma raporu ibra edildi. Bilanço ve hesap raporları Genel Muhasip Sabit ÖZPAÇAÇI tarafından okunarak Genel kurul tarafından ibra edildi. Denetleme raporu okundu ve ibra edildi. Tasarı bütçe Genel Başkan Süleyman ÇANKAYA tarafından okundu ve aynen kabul edildi. Gündem gereği tüzük değişikliği maddesine geçildi, yeni tüzük okunarak oy birliği ile kabul edildi. Yapılan seçimler sonrası Genel Başkanlığa Süleyman ÇANKAYA, 2. Başkanlığa Mehmet EMLEK, Üyeliklere; Sabit ÖZPAÇAÇI, Hesna GÖKER, Kasım KURAL, İlhami ÖZATAĞ, Mehmet TEKİN, Mehmet ÇETİN ve Hamdi CURA, Denetleme kuruluna; Ahmet KAÇAN, Vedat DİZMAN, Selim AKTAŞ, Haysiyet Divanına; Prof Dr. Alim ışık, Ömer AŞMAN ve Vahit OKUMUŞER seçildiler.Seçimler sonunda yeniden Genel Başkanlığa seçilen Süleyman ÇANKAYA söz alarak üyelere gösterdikleri teveccühe layık olmaya çalışacaklarını söyleyerek teşekkür etti.

Comments are closed.