YÜKSEK ÖĞRENİM YURTLARI AÇILDI

yuksek_ogrenim_yurtlariKütahya İlinden Yetişenler Derneğimiz ’in 1964 yılında hizmete açtığı İstanbul’daki kız ve erkek yurtları yenilenerek tekrar faaliyete geçti.

Yaklaşık 44 yıl Kütahyalı yüksek öğrenim gençliğine hizmet ettikten sonra 1998 yılında öğrenci yetersizliğinden İstanbul şubesi tarafından kapatılmış idi.1999 yılında yaşanan deprem sonrası bütün eşyaları depremzede vatandaşlarımızın kullanımı için Eminönü belediyesine hibe edildiğinden,yurdu tekrar açmak çok güçleşmişti.Binaların teknik raporları alınarak yeniden hizmete açılabilmesi için faaliyete geçen kiyd genel başkanı Süleyman Çankaya Kütahya Valiliği ile temasa geçerek sayın valimiz Şükrü Kocatepe’den gerekli destekleri sağlayarak,Fatih Belediyesinden tamirat ruhsatı almıştır.12 yıl kullanılmayan bu yurtlar yaklaşık 800.000,00 tl. masraf edilerek günümüzün şartlarına uygun bir şekilde restorasyonu yapılmıştır. Fatih ilçe milli eğitim müdürlüğünün 133 erkek ve 55 kız öğrenci kapasitesi olarak ruhsat verdiği yurtlarımızda Doğalgaz,kalorifer.elektrik,temizsu,pissu tesisatları tamamen yenilendi.Banyo ve tuvaletler tamamen sökülerek yeniden yapıldı.Yurtlarımız 24 saat kameralarla gözetlenmekte olup kayıt altına alınmaktadır.Bütün odalara yangın sensörleri konmuş olup,binaların paket sigortaları yapılmıştır.Tüm masa ve sandalyeler ile yataklar dolaplar ile gerekli bütün tefrişat ve mefruşatlar yenilendi.Arka bahçeye şelale yapılarak güzel bir çay bahçesi haline getirildi.Ayrıca hobi odaları ile çamaşırhane ilave edildi.Yurtlarımızda lig tv.D-smart,bilardo,santranç,çamaşır yıkama ve her odada internet ücretsiz olarak sunulmaktadır.Su kesintilerine karşı yeterli büyüklükte su deposu mevcuttur.

Yurtlamız www.aksaraylaleliogrenciyurtlari.com adresinden sanal olarak gezilebilir. Yurtlarımızın açılışı bayramdan sonra Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe tarafından yapılacaktır. Sayın Valimize yaptığı maddi ve manevi yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

İlgili Fotoğraflar

İlgili fotoğraflar KÜTAHYA İLİNDEN YETİŞENLER DERNEĞİ tarafından çekilmiştir.

Comments are closed.