İSTANBUL’’DA NOSTALJİK KAHVALTI

istanbul_kahvalti7.11.2010 Pazar Günü Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu, eski yurt binalarının yeniden hizmete açılması dolayısıyla burada “NOSTALJİK KAHVALTI” tertip etti. Kahvaltıya geçmiş dönemlerde Dernek Yönetiminde görev almış ve yurtta kalmış Kütahyalılar ile Derneğin kurucularından Prof.Dr.Oktay ASLANAPA, kuruluş çalışmalarında çok büyük destekleri olan Av.Cevdet DAYIOĞLU katıldılar. Bu isimlerin haricinde kahvaltıya gelenler arasında Hisarlı Ahmet‘in oğlu Mustafa Hisarlı ve eşi Tuncay HİSARLI, K.İ.Y.D.Genel Başkanlarından Dr.Ahmet ÖZAĞARI, İşadamı Durmuş CANDAN, Remzi SAĞKAL, Süha AKDEMİR, Gürbüz KARAHAN, Gelir İdaresi eski başkanlarından Mehmet Akif ULUSOY, Av.Osman ÖNER, Dr.Mehmet SARAOĞLU, Mali Mşv. Rafet KALKAN,Mali Mşv.Yüksel ÖNAL, H.Hüseyin ÖĞÜTÇÜ, Bankacı Azmi YILDIRIM ve Eşi, Moda Evi İşletmecisi Zeki DÖNMEZ, Mimar Azmi ŞAMLIOĞLU, Orman Yük.Müh.İsmail AKBAŞ, Av.Mustafa Tugay ve Eşi,Ebruzen İlkin Gürsel ve Eşi, Eminönü Halk EğitimMerkeziMd.Adem ÖZKUL, Matbaa İşletmecisi Fatih Abdülkerimoğlu, Ömer Sülün, Cengiz Gümüşkar, Melek Aydın, Av.Osman ÖNER, Emekli Orman Müh.Memduh UYSAL, Mustafa DİNEK ve K.İ.Y.D. İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri vardı.

Kahvaltı, Şube Başkan Yardımcısı Metin BEDİR‘in misafirlere kısaca yapmış olduğu hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Kahvaltı sıcak sohbetler ile birlikte yapılırken duygulu ve heyecanlı anlar yaşandı. Kahvaltı Programında takdimleri Metin BEDİR yaptı. İlk sözü Dernek çalışmaları hakkında konuşma yapmak üzere İstanbul Şube Başkanı Halit Ceylan‘a verdi. Başkan Halit CEYLAN,”Bu yurtta kalmış birisi olarak, metrûk bir halde iken 12 yıl bir aradan sonra tekrar amacına uygun bir şekilde hizmete açılmasında katkıları olan Kütahya Valisi Sayın Şükrü KOCATEPE‘ye, K.İ.Y.D. Genel Başkanı Sayın Süleyman ÇANKAYA‘ya ve burada bizi misafir eden Yurt yöneticilerine teşekkür ederim. Ben ve arkadaşım böyle bir kahvaltıyı özellikle burada yapmak istedik.Hafızalarında bu yurtta kalırken hatıraları olan hemşehrilerimizle bir araya gelmek, onlara güzel anlar yaşatmak istedik. Bu kahvaltı programlarımız, belli periyotlarda devam edecektir.”dedi.

Eski Genel Başkanlardan Dr.Ahmet ÖZAĞARI “Bu binaların tekrar böyle güzel hale gelmesine inanamıyorum.Emeği geçen herkesi tebrik ederim.Derneğimiz yurt işletmeciliği misyonunu tamamlamıştır.Fakat, Derneğimiz faaliyetlerine devam etmektedir. Dernek Yönetiminin çalışmalarına destek vermeliyiz.”dedi.Süha Akdemir,Remzi Sağkal,Yüksel Önal,Mustafa Hisarlı,Durmuş Candan,Cevdet Dayıoğlu,Melek Aydın,Gürbüz Karahan,Rafet Kalkan ve Memduh Uysal da “yurdun yenilerek tekrar çalışır hale gelmesinden memnun olduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler. Ayrıca İstanbul şubesine destek olmak gerektiğini ifade ettiler”. Kahvaltıdan sonra yurt gezilerek hatıra fotoğrafları çekildi. Daha sonra Vatan caddesindeki şube merkezine gidilerek sohbetlere devam edildi.

Comments are closed.